MENU

Léto na Vysočině

Pláž, šlapadla i lodičky přímo v areálu, ale i aktraktivní výlety v okolí.

Vysočina je místo, kde Vás okouzlí krásná krajina plná barevných kopců, lesknoucích se rybníků, bublajících říček a rozkvetlých luk, které mění svou tvář spolu s ročním obdobím. Na Vysočině si svá oblíbená místa najdou i milovníci umění a historie, aktivní sportovci, rodiny s dětmi vyrážející za zábavou, senioři cestující za poznáním i zamilované páry, hledající romantická zákoutí.

CHKO Žďárské vrchy – na kole nebo pěšky

Tato oblast je jednou z nejčistších a ekologicky nejhodnotnějších na území České republiky. Hluboké lesy spolu s vodními plochami vytváří harmonickou krajinu jako stvořenou pro načerpání nových sil. Za krásami místní přírody se můžete vydat po mnoha naučných stezkách pro pěší, či skvěle značených cyklostezkách s množstvím zajímavých zastávek. S krajinou Ždárských vrchů je spojeno také jméno malíře, sochaře a cestovatele Michala Olšiaka, za jehož podivnými bytostmi míří řady turistů a obdivovatelů těchto netradičních plastik. Ať už si za svůj cíl vyberete některou z přírodních rezervací či památek, vždy budete nadšení.

 

Pěší turistika

 • Trasa Medlov - Devět Skal - Medlov - varianta 1

Podnikněte výlet na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů – Devět Skal. Od hotelu Medlov se vydáte po žluté turistické značce směrem na Fryšavu pod Žákovou horou a ta Vás dovede až do cíle. Stejnou trasou se po žluté značce vydáte i na cestu zpět. Celková délka trasy je 17,5 km, vystoupáte cca 380 m. Časová náročnost je cca 6,5 hodiny.

 

 • Trasa Medlov - Devět Skal - Medlov - varianta 2

Připravili jsme pro Vás i lehce delší variantu, lépe řečeno okruh. První část trasy se vydáte po žluté turistické značce (jako u varianty 1). Cestou zpět z vrcholu Devět skal se napojíte na červenou turistickou trasu směrem na Žákovou horu a poté se napojíte na zelenou tur. trasu (směr Fryšava pod Žákovou horou), která vede malý kousek po naučené stezce, a dojdete zpět do hotelu Medlov. Celková délka trasy je 20,6 km a vystoupáte 460 metrů. Časová náročnost je cca 7 hodin.

 

 • Trasa Medlov – Žákova hora – Medlov

Vyberte si trasu, která Vás dovede do Národní přírodní rezervace Žákova hora, jedné z nejcennějších a nejstarších chráněných území v kraji Vysočina. Přímo pod horou se napojíte na naučnou stezku, která Vás provede okruhem dlouhým 2,6 km a vydáte se opět na cestu zpět. Celková délka trasy je 17,8 km, vystoupáte 400 m. Časová náročnost je cca 6 hodin.

Další tipy pro turistiku.

 

Cyklo výlety

 • Trasa Medlov – Kadov - Krátká – Blatiny – Milovský rybník – Kaldov - Medlov

Trasa, která vede pouze po značené cyklistické trase Vás zavede na sever od hotelu Medlov. Čekejte mírné kopečky a celkově lehkou trať, která bude vyhovovat i rekreačním cyklistům. První část trasy Vás povede mezi loukami nebo přes vesničky, druhá část trasy vede především v lese. Z hotelu Medlov se vydejte po značené cyklistické trase (4346) do Fryšavy pod Žákovou horou, kde se napojíte na trasu (103) do Kaldova (104), dále Krátké (4340), Blatiny a v obci Milovy budete pokračovat po cyklotrase (4022) zpět do Kaldova, odtud stejnou trasou (jako na začátku cesty) do hotelu Medlov. Celková délka trasy je 26 km a vystoupáte cca 570 m. Čašová náročnost je cca 2,5 hodiny.

 

 • Trasa Medlov - Singletrek Nové Město na Moravě – Medlov

Pokud máte rádi adrenalin a rádi jezdíte z kopečka, určitě se vypravte na Singletrek u Nového Města na Moravě. Z hotelu Medlov vyrazíte po cyklotrase (4346) směr Vlachovice a po 6 km dojedete k Cykloaréně Vysočina. Zde na Vás čeká 30 km tras a 5 úrovní obtížnosti. Singletrek tedy mohou využít jak rodiny s dětmi, tak vášniví cyklisté.

Další tipy na cyklovýlety.

 

Zajímavá místa k navštívení

 • Vrchol Devět skal - 8,5 km

Nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny nabízí krásné výhledy do okolí. Skalní labyrint tvoří tři dlouhé hřebeny s devíti věžemi a tři malé věžičky. Skládá se z hlavního bloku (vyhlídka se zábradlím), ze záludné a zďárské věže, královského zámku, z dvojité věže, pyramidy a z malé, strmé a šikmé věže.

 

 • Přírodní rezervace Čtyři palice - 13,5 km

Čtyři palice se nachází ve Žďárských vrších v nadmořské výšce  628–732 m. Tato přírodní rezervace je skupina tří hlavních skalních útvarů (Děvín, Paličatá, Tvrz) a nízkého skalnatého hřebene (Opomenutá). V současnosti zde trénují registrovaní horolezci.

 
 • Síň rodáků Jimramov - 16 km

Expozice seznamuje návštěvníky s historií městečka a s jeho nejvýznamnějšími osobnostmi - bratry Mrštíky, Janem Karafiátem, Karlem Slavíčkem, M. J. Sychrovou a dalšími. Můžete si zde prohlédnout například velice cenné rozměrné dioráma z roku 1939 na téma Karafiátovy knihy Broučci, jehož autorem je národní umělec Jiří Trnka.

 

 • Zřícenina hradu Zubštejn - 27 km

Zřícenina Zubštejna je nejmohutnější v celém okolí a patří mezi nejkrásnější cíle jakéhokoliv výletu. Ze zříceniny je vidět Sýkoř - nejvyšší hora Hornosvratecké vrchoviny a jižně se dá dohlédnout téměř až k Brnu.

Další tipy na zajímavá místa naleznete zde.

 

Nejen pro rodiny s dětmi

 • Největší muzeum autíček Příseka - 55 km

Na zámku Přísece naleznete výstavu většiny autíček, která se vyráběla na území dnešní České a Slovenské republiky. Ke shlédnutí jsou zde i modely autíček vyrobených nejen v dalších zemích evropského kontinentu, ale i USA, Číny a Japonska. Ideální výlet pro všechny pány a kluky.

 

 • Malé muzeum malých motocyklů - 20 km

Malé muzeum malých motocyklů a Depozit veterán Tatra klubu - expozice motocyklů zahrnuje více než třicetikusovou sbírku strojů domácí i zahraniční výroby. V Depozitu se nachází několik desítek vozidel především značky Tatra.

 

 • Salón expres, Polnička - 18 km

Hojně vyhledávaný přírodní dětský areál. Areál se otevírá pálením čarodějnic v dubnu a je v provozu až do konce září.

 

 • Peklo Čertovina - 20 km

Zábavné odpoledne můžete strávit také ve společnosti samotného Lucifera a jeho čertovských společníků. Vydejte se do Pekla, ve kterém najdete tři patra zážitkových aktivit.

 

 • Vodní ráj Jihlava - 55 km

Vodní ráj nabízí krytý bazén s atrakcemi - krytý tobogán dlouhý 108 m, divoká řeka, venkovní vyhřívaný bazén, brouzdaliště, masážní trysky, skupinová vířivka, perličková lůžka, vodopády a také saunu a páru. V letním období jsou v provozu i venkovní bazény a atrakce.

 

 • Aquapark Laguna Třebíč - 55 km

Naleznete zde 25m dlouhý plavecký bazén a zábavnou část s divokou řekou, houpací kolébkou, chrličem vody, masážními lůžky a podmořskou jeskyni s akváriem. Hlavní atrakcí je tobogán s délkou 132 metrů, který je v současné době třetí nejdelší v republice.

 

DOPORUČENÉ POBYTY

logo Koruna Vysočiny
Banner Koruna Vysočiny