MENU

Zima na Vysočině

Vychutnejte si překrásnou zimu na Medlově. Nebudete litovat.

Milovníky zimních sportů zajisté potěší množství běžkařských tras a skvělá dostupnost lyžařského areálu Harusák u Nového Města na Moravě v chráněné krajinné oblasti Ždárské vrchy. Užijete si zde pohodlnou sedačkovou lanovku i skvělé denní a noční lyžování. Běžkaři ocení více než 60 km rolbou upravovaných běžkařských okruhů a další množství pravidelně udržovaných tras. O tom, že je Vysočina skutečně rájem zimních sportů svědčí i fakt, že se zde pravidelně pořádá Světový pohár v běhu na lyžích či Světový pohár v biatlonu.

Tipy pro výlety na běžkách

  • Trasa Medlov – Tři Studně – Rokytno – Studnice – Chobot – Krátká – Kaldov – Medlov

Jedna z nejoblíbenějších tras hostů hotelu Medlov vede na východ. Čeká Vás příjemný, lehce náročný terén, kde větší část cesty vede přes louky podél lesa a pouze kratší část přímo v lese. Celková délka tratě je 16 km a vystoupáte 300 metrů. Časová náročnost je cca 3 hodiny.

 

  • Medlov – Kaldov – Krátká – Blatiny – Samotín – Fryšava – Tři Studně – Medlov

Na sever od hotelu Medlov vede další udržovaná běžkařská trať, která vede převážně přes louky a pole podél lesů, u Samotína však následuje krásný úsek v lese kolem vrchu Břímovka. Celková délka tratě je 17,5 km a vystoupáte 350 m. Časová náročnost je cca 3,5 hodiny.

Mapa všech upravovaných běžeckých tratí v okolí.