JARNÍ MEDLOV

Miluji jaro. Je to mé nejoblíbenější roční období. Možná s tím má co dělat fakt, že jsem narozená v první jarní den. Nebo zkrátka jen to, že po dlouhém zimním spánku se všechno probouzí a rodí, a na světě je krásně. To, co bylo doteď šedivé a smutné, se halí do nejrůznějších barev, a já mám při pohledu na rozkvetlé stromy a žluté pampelišky v trávě pocit naděje, že ať procházíme jakoukoliv krizí nebo nepřízní osudu, vše má řešení. A když mě hřejí první jarní sluneční paprsky, vzpomenu si na krále Šalamouna. Tennosil prsten, jenž měl na vnitřní straně vyrytý nápis a když krále Šalamouna potkalo neštěstí nebo narazil na neřešitelný problém, otočil prsten a přečetl si slova tam ukrytá: „Itohle přejde.“ Kéž bychom všichni měli takový prsten… Ale možná stačí jen vyhlédnout z okna a zjistíme, že nám příroda připravila vzpruhu ještě větší.

Pro Medlov je tento rok zimní spánek o něco delší, a ne a ne se z něj probudit. Proč taky, když nemá koho přivítat, nemá komu poskytnout místo pro odpočinek nebo pro práci a koho pohostit. Příroda ale na nás lidi nečeká. Pokračuje ve svém přirozeném rytmu a tak je vše kolem Medlova svěží a nové, zelené a žluté a růžové a bílé. A vše kolem čeká na to,až se někdo bude radovat z toho, co je pro něj připraveno. A my se radujeme. Ohříváme se na sluníčku, válíme se v trávě, čicháme k rozkvetlým stromům, trháme sedmikrásky, máčíme si nohy v Medlovském rybníku a večer pozorujeme hvězdy na obloze. A Medlov na nás při tom všem shlíží jako na děti, které někdo po dlouhé době strávené nad domácími úkoly pustil ven si hrát.

A když potom pracujeme uvnitř ve ztichlém hotelu a připravujeme se na to, až se jeho dveře znovu otevřou pro naše hosty, potěší nás, když vidíme, že i někdo další neodolal a přišel obdivovat Medlov převlečený do jarního. A protože nemůžeme těmto návštěvníkům nabídnout azyl uvnitř, rozhodli jsme se, že otevřeme alespoň okýnko, kde si budete moct koupit něco dobrého na osvěžení. Protože sedět v trávě a pozorovat měnící se hladinu Medlovského rybníka je skvělé a nabíjející, ale sedět v trávě, pozorovat hladinu rybníka a v ruce držet limonádu, kávu nebo nějakou svačinku, je přece jen o něco lepší.

Jestli si tedy nechcete nechat utéct jaro mezi prsty a prahnete po tichu a přírodě, navštivte nás na Medlově. Medlov vás nepřivítá uvnitř, zato vás moc rád přivítá ve svém parku a bude s vámi sdílet všechno krásné. A pak vás vypustí zpět do běžného života odpočinuté, spokojené a s vědomím, že „i tohle přejde“.

Těšíme se na vás.

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací