LEGENDÁRNÍ PRASE NA MEDLOVĚ

Už je to nějaký pátek, co jsme si na Medlov pořídili prasata. Že se čuníci do hotelu nehodí? Naopak. Naše prasátka k nám sedí skvěle. Jsou krásná, čistotná, tichá, eko a hlavně retro. A ačkoliv se říká, že je důležité žít v přítomném okamžiku, není na škodu se podívat i do minulosti, inspirovat se a to dobré, co v ní vzniklo, přenést do dnešní doby a s úctou přetvořit ještě v něco trošku…lepšího, nového, více souznícího s aktuální dobou. A to přesně udělal Brit Neil Eamonn Smith, který se rozhodl oprášit slávu motocyklů značky  Čezeta. A o těhle prasatech je tu dnes opravdu řeč.

V 50. letech 20 století přišla společnost Čezeta, spolu s konstruktérem a závodníkem Jaroslavem Františkem Kochem, s motocyklem, kterému ve své době nikdo neřekl jinak než prase a který se proháněl nejen na československých silnicích. Neil Smith a jeho tým v roce 2018 vytvořili nový typ Čezety, model 506. Zvenku téměř nepoznáte rozdíl, konstruktéři se drželi původního designu, protože proč měnit něco, co prostě funguje. Takže pokud jste už prase někdy ve svém životě viděli, budete mít pocit, že jste se opravdu vrátili do minulosti. Pokud jste však na původní Čezetě dokonce někdy i jeli, u nového prasete rozhodně pocítíte rozdíl. Ačkoliv je totiž motocykl zvenku téměř totožný, uvnitř rozhodně ne. Klasický motor je nově nahrazen elektrickým pohonem, novými brzdami i novým odpružením, aby jízda a potěšení z ní bylo ještě báječnější. A že to je opravdu jízda! Motocykl je tak tichoučký, že po nastartování budete mít chvíli pochybnosti, jestli vůbec funguje a nebudete věřit, že umí lehce dosáhnout rychlosti až 97 km/h. Bez nabití skútr zvládne až 80 km a když mu dojdou baterky, není nic snazšího než prase píchnout do zásuvky u nejbližší restaurace, a tak si chvíli čekání na dobití prasátka zpříjemnit.

Možná si říkáte, že jste na motorce nikdy neseděli a nebylo by to nic pro vás. Možná patříte do skupiny těch, kteří dávají přednost spíše dopravním prostředkům se čtyřmi koly a na klasickou motorku by vás nikdo nedostal ani párem volů. Můžeme vás ale ujistit,že naše prase zvládne nejen zkušený motorkář, ale poradí si s ním i křehká žena. Než vás s prasetem necháme o samotě, vše vám vysvětlíme a ukážeme a sami zjistíte, že je ovládání natolik jednoduché, že si jízdu užije i začátečník. Čezety jsou opravdu tak krásné stroje, že máte zkrátka chuť se projet a po překonání počáteční nejistoty rychle zjistíte, že není, čeho se bát. A ačkoliv se říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, věříme, že nám dáte za pravdu, když řekneme, že při projížďce na praseti po Českomoravské vrchovině budete mít podobně blažený pocit.

Čezeta 506 není dopravní prostředek, který dnes běžně na silnici potkáte a jsme hrdí, že u nás na Medlově se Čezety zabydlely, a to dokonce tři. Přijeďte si k nám naše prasátka vyzkoušet. Pokud se přeci jen necítíte na jejich řízení, obdarujte tímto zážitkem třeba někoho blízkého, kdo to ocení a přisedněte jako spolujezdec. Čezeta uveze i dva pasažéry. 

Věřte, že Čezety mají své kouzlo. Ještě se nestalo, že by nám při projížďce vesele nezamával alespoň jeden kolemjedoucí řidič. A vykouzlit úsměv na tváři sobě nebo někomu dalšímu je přeci to největší kouzlo, nemyslíte?

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací