MEDLOVSKÉ VÍLY

Věříte na víly? Všichni nejspíš známe vílu Amálku či Disneyho vílu Zvonilku provázející Petra Pana. Mohou v nás možná mylně vyvolávat představu o tom, jak taková správná víla vlastně vypadá. Zlatý vlas, lehký taneční krok, v některých příkladech křídla navrch.
Ti racionálnější jsou možná přesvědčeni, že víly patří jen do pohádek. Ale chyba lávky, přátelé. Víly jsou skutečné, i když většinou nevypadají jako ty pohádkové. Kolik z nás se i ve skutečném životě opravdu setká s vílou, dobrou vílou. Nám se to stává poměrně běžně. Tu nám nějaká dobrá víla podrží dveře, když máme plné ruce tašek. Jiná dobrá víla nám pohlídá děti, abychom mohli s manželem či manželkou alespoň jednou za měsíc do kina. Jiná nám pomůže dokončit náročný úkol před blížícím se deadlinem a jiná pro nás má slovo útěchy, když už stěží hledáme světlo na konci tunelu. A mohli bychom pokračovat. Co mají tyhle víly společného? Tančit při měsíčku je nejspíš neuvidíme, ale rozhodně mají kouzelnou moc. Moc změnit špatné chvíle na lepší.

Ale proč vlastně dnes mluvíme o vílách? Není tomu tak dlouho, co jsme se rozhodli pořádat akci – VÍLÍ SLAVNOSTI, kterou dnes již bez okolků můžeme označit jako tradiční.
Hlavní cíl je jasný: sbírat na medlovské louce bylinku zvanou kontryhel. Ačkoliv je tahle ženská bylina zázračným lékem na mnoho neduhů, v tomto případě je určena pro výrobu našeho Medlovského ginu. Ano, slyšíte dobře. Máme svůj vlastní gin, ve kterém kromě kontryhelu hraje prim ještě heřmánek. My dodáváme bylinky a protože chceme, aby jejich účinek byl co nejlepší, sbírají je u nás pravidelně při úplňku právě víly (a co nepřijde do ginu, to si víly rozdělí a mohou použít do svých léčivých lektvarů). O zbytek už se postará pan Urbánek z Little Urban Distillery, který nám gin vyrábí. A nutno říct, že výsledek stojí za to. Ochutnat ho můžete na našem baru a zachutná-li vám, můžete si odvézt třeba celou láhev (či láhve).

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací