ROK 2020 – ŠKOLA ŽIVOTA

S přicházejícím koncem roku většina z nás rekapituluje, bilancuje a hodnotí, co nám tenuplynulý rok přinesl, co jsme se naučili, kam jsme se posunuli, jak jsou na tom naše předsevzetí a přání. Ani my nejsme výjimkou.

Co nám tento rok vzal je poměrně jasné – hosty, zážitky, shon, hluk, konference, setkání, oslavy a dovolené. Řada velkých plánů, které jsme měly, které byly v procesu a na jejichž realizaci jsme se moc těšili, se pozastavila.

No a co nám rok 2020 dal? Rozhodně notnou dávku učení se trpělivosti a přizpůsobivosti :-). Zjistili jsme se, že rozhodně platí – když si člověk dělá plány, Bůh se směje, a že věci mohou být ze dne na den jinak…pak zase jinak…a pak zase jinak. Naučili jsme se věci přijímat, nevzdávat se a někdy třeba prostě nechat vše jen tak plynout. A uvědomili jsme si, že v tom rozhodně nejsme sami. Že lidi, firmy, živnostníky potkalo něco dobrého, ale také hodně špatného. Některým síly došly. Některým možná ještě dojdou. Někteří se drží zuby nehty. Můžeme se dívat na tento rok sebepozitivněji, ale musíme si přiznat, že rok 2020 byl opravdu náročný pro řadu z nás.

Můžeme se litovat, utápět se v beznaději, nadávat na nepřejícnost vesmíru a bezohlednost těch vládnoucích a rozhodujících o našem osudu. Všimli jste si ale jedné věci? Je jedno, kolik slz vypláčeme, kolik sprostých slov zakřičíme nebo jak moc hořekujeme nad nepřízní osudu, situace je i potom stále stejná, nic jsme tím nezměnili. Nechápejte to tak, že nemáme projevovat svoje emoce. Naopak, pusťme to ven – křičme,vztekejme se, plačme. A až se uklidníme, nadechněme se, přijměme věci, jaké jsou a rozhlédněme se. Možností a řešení je nekonečné množství, i když někdy třeba v tu chvíli nevidíme ani jedinou cestu, po které bychom se mohli vydat. Nebo se nám ty, které se nabízejí, tolik nezamlouvají.

I my stále vyhlížíme nové cesty a doufáme, že jdeme po té správné, i když možná vypadá jinak, než jsme si ji představovali. Někdy zkrátka nezbývá než věřit, skutečně a upřímněvěřit, že vše je, jak má být. Ať už to znamená cokoliv.

Přejeme Vám do nového roku hodně radosti, smíchu, zážitků, nových nepoznaných cest, na kterých se toho budeme moct hodně naučit, a to hlavně o nás samých. Přejeme vám hodně odvahy, sil, času s vašimi nejbližšími a ze všeho nejvíc hodně zdraví. Protože jestli nám letošní rok ukázal, na čem opravdu záleží, je to rozhodně zdraví.

Těšíme se na vás všechny na Medlově, až se společně projedeme na Čezetách, připijeme si naším Medlov Kontryhel Ginem a budeme se mít…v radosti, lásce a důvěře.

Krásné Vánoce a šťastný vstup do roku 2021.

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací