RYZE KRIZE

Co aktuálně hýbe Medlovem? Když píšu tento příspěvek, je 30. 3. 2020. Opatření nastolené v naší vlasti visí jako velký otazník i nad Medlovem a my všichni se snažíme udržet si radostnou náladu. Snažíme se vnímat toto velké zastavení jako příležitost. Příležitost, která nám dává možnost zhodnotit, jestli děláme věci tak, aby to bylo v souladu s tím, čím Medlov doopravdy je. Teď, víc než kdy jindy, si uvědomujeme fakt, že nejsme ani vlastníci, ani majitelé, ani investoři! Jsme jen správci tohoto místa, které tady bylo už dávno před námi a s velkou pravděpodobností bude ještě dlouho po nás. Medlovje odkaz. Lesy, louky a pole, stejně jako rybník, který v 16. století založil Vilém z Pernštejna. Od nepaměti čarují svými kouzly. Je to genius loci samotného místa, který sem přivádí života chtivé lidi, těšící se ze všeho, co zdejší kraj nabízí.

Leoš Stehlík, který v roce 1934 na louce Obecnici vybudoval slavné místo setkávání pro všechny, kteří chtějí povzbudit ducha, tělo i společenskou konverzaci, jistojistě dobře věděl, proč první kámen položil právě zde. Patří mu velký dík! Velký dík od tisíců a tisíců lidí, kteří tady v průběhu let našli svůj klid, svou lásku, svou radost ze života. Výjimečné je,že okolí Medlova je stále stejné i když se svět kolem nás mění raketovou rychlostí.

Lesy kolem Medlova nepodléhají stavebnímu rozmachu, pole slouží svému účelu a hladina rybníka je zvlněná stejně jako dřív. Televizní signál se na Medlově mění podle větru a internet podle toho, jestli mu zrovna v cestě nestojí špička majestátního smrku. Víte, my jsme si vědomi toho, že jsme proti Medlovu taaakhle maličkatí. Přesto, nebo právě proto věříme, že to, že si pro svou správu vybral právě nás, má svůj důvod.

A tak doufáme, že Medlov již brzy znovu otevře své dveře všem, kteří se budou chtít radovat ze svých životů v jeho náručí. Díky vám, snad budeme moct pokračovat v psaní dalších krásných kapitol tohoto skvělého příběhu s názvem Medlov. Podpořte nás prosím tím, že si na Medlov přijedete prožít svůj příběh – na jaře nasbírat kontryhel, v létě na opalovačku k rybníku, na podzim na opekání prasátka nebo v zimě na běžky. Přispějte Medlovu svým zážitkem, myslíme, že se vám bohatě odmění.

S radostí, Klára Piskořová

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací