S ÚCTOU NANOVO

Když jsem Medlov viděla poprvé, věděla jsem, že stát se jeho součástí bude velká výzva. Ačkoliv jsem v době nevěděla nic o jeho historickém významu, architektonické hodnotě ani o řadě uměleckých děl, které ukrývá ve svých interiérech, tušila jsem, že stojím tváří v tvář úctyhodné bytosti. Svá slova mám tendenci zlehčovat jako trošku “EZO”, nicméně čím dál tím víc jsem přesvědčena o tom, že tak to prostě je. Medlov opravdu duši. svůj vlastní příběh a sílu tak velkou, že občas způsobí husí kůži nebo vžene slzy do očí.

Není to zkrátka jen tak. Člověk ve své ješitnosti by chtěl občas udělat něco podle sebe. Medlov v tom má ale jasno – pozor, pozor – tak jednoduché to nebude. Ke všem změnám,plánům, vizím musíme přistupovat s velkou úctou, respektem a pokorou k tomu, čím Medlov je. Nemůžeme si vybavit pokoje nábytkem z Ikea, nemůžeme si zbourat jakou stěnu se nám zlíbí, nemůžeme se tvářit jako velkomožný investor, kterému to tady patří. Atak děláme všechno tak, aby to bylo v souladu. V souladu s tím, jak cítíme, že je to správné.

Máme ale velké štěstí, že existují lidé, kteří našemu přístupu rozumí. Kteří ví, co znamená přistupovat k minulosti s úctou. S úctou i když je to Nanovo! A to je panečku teprve plánování. Naše spolupráce se, jak pevně doufáme, promítne v horizontu nejbližších let do podoby celého Medlova. Od vstupní haly, přes pokoje až po lavičky v hotelovém parku. Budeme k tomu samozřejmě potřebovat podpořit od našich skvělých hostů, čím víc k nám budete jezdit, tím rychleji uvidíte výsledky. Postupně vás budeme informovat o všem, co nás čeká, čím se aktuálně zabýváme, o čem se rozhodujeme, co vyrábíme, nad čím přemýšlíme. Je toho tolik!

V první fázi společně zpracováváme lobby, recepci, zimní zahradu a hotelový bar. Chceme také vyčlenit prostředky na obnovu čelního prosklení fasády, které teď dřímá pod vrstvou pórobetonových tvárnic. A pokud se zadaří, tak i na obnovení úzkých hliníkových profilů oken v přízemí hotelu. Chceme, aby se křehká krása Medlova opět probudila a ukázala všem, že je nesmrtelná.

Stejně jako chceme, aby se všichni lidé, kteří se na Medlov rádi vrací, vždy viděli, že jejich podpora tohoto místa má smysl.

Plánujeme společně zrekonstruovat hotelové pokoje a vysunout do popředí to, co je na nich nejkrásnější. Co to je? Za nás není nic krásnějšího, než výhled z okna, když jste až po bradu zachumlaní v měkoučkých peřinách. V létě nebo v zimě. Na Medlově je krásně vždy. Ano, máte pravdu. Jsem zamilovaná. Ale když otevřete své oči dokořán a dovolíte si vidět tu krásu, která tady opravdu stojí na každém rohu, pochopíte nejen mě, ale i všechny lidi, kteří na Medlov nedají dopustit. Takže vzhůru k zítřkům krásnějším. 

S radostí, Klára Piskořová

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací