SÍLA PŘÍRODY VNĚ I UVNITŘ

Jak možná víte, rádi navazujeme spolupráci s těmi, kteří dělají svou práci s láskou a tvoří s upřímnou radostí. A ideálním případě ještě propadnou kouzlu Medlova, stejně jako my.
 
Naše cesty se tak protkly například s talentovanou duší Elišky Podzimkové, která nám vytvořila hravou grafiku pro naše Čezety (článek o nich si můžete také přečíst na našem blogu), nebo třeba s panem Urbánkem a jeho Little Urban Distillery, který jen pro nás vytvořil speciální medlovský gin s příměsí kontryhele natrhaného přímo na Medlově (Pokud jste ještě neměli možnost ho ochutnat, určitě se u nás zastavte.).
 
A tak se stalo, že se k nám na Medlov dostali produkty české firmy Nobilis Tilia. Že vám toto jméno nic neříká? Nevadí. Rádi vám našeho nového „parťáka“ představíme.
O tom, že příroda léčí, nejspíš nepochybuje nikdo z nás. Není lepšího léku na trápení těla i duše než se nadechnout čerstvého vzduchu a obklopit se zelení. Společnost Nobilis se rozhodla, že se pokusí tyto léčivé účinky využít a kus přírody ekologicky a šetrně zpracovat. V Českém Švýcarsku se pustila do výroby produktů přírodní kosmetiky, které kromě jiného obsahují i éterické oleje a mají tak žádané aromaterapeutické účinky. A jelikož na Medlově nabízíme svým hostům množství wellness procedur jako jsou koupele, masáže nebo zábaly, není tak nejspíš překvapením, že jsme Nobilisu našli přesně to, co jsme potřebovali, abychom naše relaxační procedury posunuli na další úroveň.
 
Kdo nějakou zkušenost s aromaterapeutickou kosmetikou, ví, že samotná vůně éterických olejů krásně uvolňuje naši mysl, a pokud tyto účinky zkombinujete například s jednou z našich masáží, budete se za chvilku vznášet jako na obláčku. Éterické oleje jsou účinné výtažky ze silic významných rostlin a mají pozitivní dopady například na obranyschopnost našeho organismu, harmonizují a zklidňují naše pocity a emoce, snižují únavu a podporují pozornost. kontaktu se vzduchem se vypařují a působí tak antibakteriálně a antisepticky na okolní prostředí.
Nobilis klade důraz na to, aby celý proces výroby byl k přírodě velmi ohleduplný, netestuje na zvířatech, zamýšlí se jak nad samotnou výrobou, balením, tak nad chodem celé firmy, aby byl pro životní prostředí co nejméně zatěžující. Tento přístup nám je ohromně sympatický, protože pokud si někde bereme, je správné dávat i zpět. A protože si z přírody často více bereme, než jsme ochotni ji vracet, těší nás, že jsou mezi námi tací, kteří nám jako lidstvu napravují u planety Země reputaci.
 
Pokud tedy patříte mezi ty, kteří věří, že to zatím nikdo lépe než příroda nevymyslel a budete chtít její hojivé účinky vyzkoušet na vlastní kůži, víte kde nás najdete :-).
 
A my si jdeme zatím, dokud na Medlově vše spí pod sněhovou peřinou, ovonět některý z olejíčků, máme zase na chvíli pocit, že stojíme třeba na rozkvetlé louce a slunce nás hřeje.

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací