V PARKU

Nebyl by Medlov Medlovem, kdyby se ho jeho stavitelé nerozhodli postavit právě na tom místě, kde dnes stojí. Na břehu Medlovského rybníka, v krásné přírodě Českomoravské vrchoviny, mezi vzrostlými stromy. V chráněné krajinné oblasti, kde by dnes nejspíš nikdo nic této velikosti už nepostavil.

Ač to ne všichni vědí, medlovský park, pláž, louka jsou neopomenutelnou součástí hotelu, a tak se jako správci hotelu staráme i o hotelový park. A vzhledem k jeho velikosti je to fuška. Je pak pro nás velkou radostí, když k nám do parku míří nejen hoteloví hosté, ale i výletníci z okolí, kteří si chtějí zajít na procházku, na houby nebo se vykoupat do rybníku.

Při návrhu hotelu se myslelo na každičký detail a Jiří Herzán ve svém návrhu pracoval i s blízkým okolím hotelu. Hlavní myšlenkou při stavbě bylo zachovat ducha „horské chaty zasazené v lese“. Tomu měla pomáhat například i barva fasády, která byla původně béžovo-zelené barvy s prvky ze světlého dřeva, aby budova hotelu co nejvíce ladila s okolní přírodou. V místě hotelu stál lesík, který bylo pochopitelně nutné částečně vykácet. Architekt však již od počátku viděl hotel jako monumentální stavbu, která poskytuje svým návštěvníkům krásný výhled, ale zároveň se „ztrácí“ mezi vzrostlými stromy. A tak byly stromy kolem hotelu a v hotelovém parku vysázeny ve shlucích, pro tehdejší dobu typických. Po padesáti letech lze konečně říct, že je Herzánova představa naplněna.

V době normalizace byly zahrady vytvářeny s odkazem na zahrady japonské, které mělysvou logiku i svůj příběh. V medlovském parku se tyto tendence až tolik neodrážejí, ale na příklad skalník, typickou „normalizační“ rostlinu, najdete i u nás.

Medlovský park není jen místem k potěše oka a duše, ale i žaludku. Před hotelem stojí třešeň, a ačkoliv se nachází v poměrně vysoké nadmořské výšce, tak se jí daří a každý roksklízíme její plody. Stejně tak, pokud trefíte správnou dobu, můžete ochutnat maliny z maliníků, které lemují louku. Vypíchnout rozhodně musíme i kontryhel, který používáme do našeho vlastního medlovského ginu, a který u nás roste prostě všude. Jelikož se však medlovská louka pravidelně seká, zůstávají lístky kontryhelu jen malinké a nasbírat dostatečné množství pro náš gin je tak pěkná piplačka. Pokud nás tedy někdy uvidíte, jak chodíme po louce s očima upřenýma do trávy, budete vědět, odkud vítr vane.

Medlovský park je nepochybně velkým bohatstvím našeho hotelu. V každém ročním období má své kouzlo. Ať už chcete sbírat pampelišky a sedmikrásky a plést věnečky, pořádně se opálit nebo třeba postavit sněhuláka a bruslit na rybníce. Každým den je jiný a nikdy neomrzí. Budete-li mít cestu kolem, zamiřte k nám nasát jeho atmosféru a potom se zastavte v hotelu na ochutnávku našeho ginu, ať naši zahradu poznáte opravdu všemi smysly.

AKTUALITY

LÉČIVÁ NOSTALGIE

Vítej zpátky. Pozitivní nostalgie. Zpátečnictví. U nás je pocit štěstí pevně spojen s příběhy lidí, kteří spojilisvůj život s Medlovem. Někteří na několik dní, jiní na řadu let...

Více informací